O nas

WoMa Solution to najczęściej wybierana firma szkoleniowa oferująca wsparcie w zakresie doradztwa w obszarze systemów zarządzania obsługą techniczną maszyn i urządzeń w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych zgodnie z filozofią TPM.

Założycielem marki i zarazem jej głównym trenerem jest Wojciech Mączyński – Reliability and Maintenance Practitioner – doradca z zakresu TPM, inżynierii utrzymania ruchu, niezawodności i logistyki UR.

Wojtek rozpoczął karierę w wieku 19 lat. Jako inżynier w zespołach Utrzymania Ruchu w polskich przedsiębiorstwach obserwował specyfikę pracy tych działów i coraz śmielej proponował i wprowadzał rozwiązania, mające na celu usprawnienie procesów. Pnąc się po szczeblach kariery, jako manager w dużych korporacjach międzynarodowych testował i wdrażał innowacyjne rozwiązania w obszarze produkcji i utrzymania ruchu. Od 2005 roku tworzy własną markę WoMa Solution i jako trener, konsultant i coach realizuje swoją misję zarażając klientów pasją do poszukiwania coraz to nowszych rozwiązań w obszarze zarządzania służbami utrzymania ruchu i produkcją. W ciągu 10 lat działania WoMa Solution stworzył autorskie programy szkoleniowe, takie jak Certyfikowany Praktyk TPM, Podnoszenie kompetencji technicznych ActionLearnigBlitz, czy Logistyka UR. Pracował dla ponad 200 firm z Europy, Azji i Ameryki Północnej. Jest prelegentem na wielu wiodących konferencjach branżowych.

Pasją Wojtka jest zbieranie nowych doświadczeń i zarażanie innych swoim entuzjazmem. Prywatnie uczy się rysunku, co wykorzystuje przy tworzeniu pierwszego i jedynego w Polsce videobloga o tematyce TPM – Teraz Pokaże Mączyński, uczy się gry na saksofonie, a także biega w maratonach i półmaratonach, a treningowo wszędzie tam, gdzie jest – niezależnie od pory dnia i pogody.

Nasze szkolenia pozwalają uzyskać wymierne korzyści w obszarze utrzymania ruchu. Dotychczasowe osiągnięcia naszych klientów to między innymi: redukcja awaryjności o 40%, pierwszy milion wyprodukowanych wyrobów, wzrost dostępności o 20%, wzrost efektywności techników UR o 50%, wzrost OEE o 10%, redukcja kosztów UR na poziomie 20%. Gwarantujemy wysoką jakość, profesjonalizm oraz sukces we wdrażaniu TPM. Wyniki w obszarze profesjonalnego utrzymania ruchu osiągane przez naszych klientów to najlepsza wizytówka naszej firmy.

W maju 2015 firma WoMa Solution otrzymała nagrodę Brand SUR 2015 w kategorii Doradztwo i Szkolenia przyznawaną przez Forum Media – wydawcę opiniotwórczego magazynu branżowego Służby Utrzymania Ruchu. Nagroda ta jest podsumowaniem naszych dotychczasowych działań, które w procesie weryfikacji naszej firmy przez jury plebiscytu zostały przez Państwa ocenione. Dostawca godny zaufania – to brzmi dumnie!

Rok 2017 przyniósł nam wyróżnienie Certyfikatem Innowacyjnej i Rzetelnej Firmy oraz Euro Firmy Fair Play przyznawanym przez Europejską Grupę Certyfikującą. Certyfikaty CIRF z nadanym tytułem EFFP służą wyróżnianiu polskich firm, które inwestują w kapitał ludzki, wiedzę i społeczną odpowiedzialność w obszarze edukacji, nauki i kultury. Cele te wpisują się w kierunki polityki Unii Europejskiej i są zgodne z jej strategicznymi dokumentami, a firma posiadająca aktualny tytuł EFFP legitymuje się min. 90 % odsetkiem zadowolonych klientów oraz firm z nią współpracujących.

Również w 2017 roku właściciel marki WoMa Solution – Wojciech Mączyński, został odznaczony tytułem Osobowości Roku 2017 przyznawanym w plebiscycie POB – Polski Orzeł Biznesu. Tytuł ten przyznawany jest osobom legitymującym się najwyższymi zasadami etycznymi oraz wybitnymi osiągnięciami i zasługami na rzecz rozwoju swojego przedsiębiorstwa.Zdobywca certyfikatu jest wzorem godnym naśladowania, reprezentuje przedsiębiorstwo nowoczesne, bezpieczne oraz konkurencyjne, posiadające międzynarodowe referencje jakości produktów i świadczonych usług.

W styczniu 2018 po raz kolejny otrzymaliśmy wyróżnienie certyfikatem Firma Godna Zaufania. Certyfikat przyznawany jest firmom cechującym się dobrą opinią wśród Klientów oraz kontrahentów. Proces certyfikacji opiera się o innowacyjną metodę określania wskaźnika opinii i zaufania przy użyciu nowoczesnych technologii informatycznych. Za nieposzlakowaną opinię, etykę w prowadzeniu działalności biznesowej oraz rzetelne podejście do zobowiązań wobec Klientów i kontrahentów.

Powiedzieli o nas:

Kiedyś, gdy będę już starym człowiekiem siądę przed płonącym kominkiem i opowiem wnukom o cyklu szkoleń prowadzonych przez Wojtka. O pasji z jaką tłumaczył nam tajniki TPM. O energii z jaką wchodził w słowne spory i z nich wychodził rozwiewając wszelkie wątpliwości. O zaangażowaniu z jakim pokazywał życiowe przykłady. Ale to dopiero za jakiś czas. Na razie młody jestem, wnuków nie mam. ;).
/Tomasz Niedbała, PPG Deco Polska Sp. z o. o., Cykl szkoleniowy Certyfikowany Praktyk TPM Learning by Doing/

 

Podczas poszukiwania trenerów w zakresie TPM skontaktowałem się z firmą WoMa Solution, oferującą szkolenie metodą Learning by Doing. Jest to idealna metoda szkoleniowa dla osób, które chcą poznać teorię oraz zasmakować praktyki w zakresie zdobytej wiedzy. Uważam, że pan Mączyński jest trenerem, który może wiele nauczyć i przedstawić wiele ciekawych przykładów.
/Adam Baranowski, CNH Polska Sp. z o. o., Cykl szkoleniowy Certyfikowany Praktyk TPM Learning by Doing/

 

Praktyka i teoria… Trudno to zazwyczaj połączyć razem. Zazwyczaj jedno do drugiego nie pasuje i żyje odrębnym życiem. Ale u Wojtka jest to jedno ciało. Jedno uzupełnia drugie i nie może istnieć osobno. To jest sztuką, którą nie każdy umie okiełznać. Pasja i pełne oddanie idei, to jest to, czym kieruje się w życiu zawodowym i pracy nad zarządzaniem i wdrażaniem narzędzi prowadzących do uzyskania jak najlepszych rezultatów w utrzymaniu maszyn i produkcji w nienagannym stanie. Wymierne korzyści, to jest bonus za pracę razem z Wojtkiem. Polecam szczerze wszystkim zetknięcie się i pracę nad służbami utrzymania ruchu razem ze specjalistą od tych spraw.’,
/Robert Bednarek, Harris Callorific International Sp. z o.o., Szkolenia zamknięte realizowane dla pracowników zakładu/

 

Wojtek to profesjonalista w swoim fachu. Mało jest takich ludzi, którzy do swojej pracy podchodzą z taką pasją i zaangażowaniem. Do tego jest perfekcjonistą. Szkolenia organizowane przez WoMa Solution były jednymi z najlepszych w jakich uczestniczyłem. Teoria nie jest nudna, a ćwiczenia pobudzają człowieka do myślenia. Część praktyczna jest jeszcze lepsza, można nań poznać wszystko na żywym organizmie, zobaczyć co, jak i dlaczego. Gorąco polecam usługi Wojtka – jeśli masz jakiś problem związany z UR, na pewno go rozwiąże.
/Paweł Balcerzak, PPG Deco Polska Sp. z o. o., Cykl szkoleniowy Certyfikowany Praktyk TPM Learning by Doing/

 

Szkolenie miało wymiar merytoryczny i praktyczny – z jednej strony dowiedzieliśmy się o teoretycznych podstawach zarządzania częściami zamiennymi, z drugiej dyskutowaliśmy o typowych problemach i możliwych rozwiązaniach. Na każde pytanie uzyskaliśmy odpowiedź nawet szerzej niż tego oczekiwaliśmy. Praktyka i doświadczenie szły w parze z wiedzą.
/Sławomir Świtek, Tyco Electronics Polska Sp. z o. o., Redukcja kosztów poprzez efektywne zarządzanie częściami zamiennymi/

 

Wojtek to prawdziwy pasjonat TPMu, z bezapelacyjnym doświadczeniem i wiedzą w tej dziedzinie. Szkolenia przez niego prowadzone zawierają wiele użytecznych narzędzi i technik. Polecam szczególnie tym, którzy są zainteresowani wdrożeniem naprawdę efektywnego systemu TPM.
/Sławomir Świtek, Tyco Electronics Polska Sp. z o. o., Szkolenie zamknięte realizowane dla pracowników zakładu/

 

Szkolenie bardzo ciekawe i na pewno przydatne. Wiedza prowadzącego bardzo duża. Nie wiem tylko czy nie lepiej gdyby szkolenie trwało np. 2 dni żeby więcej czasu poświęcić na niektóre aspekty. Ale poza tym wszystko na duży plus.
/’Mariusz Bober, CORRECT K. Błaszczyk i Wspólnicy Spółka Komandytowa, Redukcja kosztów poprzez efektywne zarządzanie częściami zamiennymi/

 

Bardzo się cieszę, że mogłem uczestniczyć w szkoleniu poprowadzonym przez Państwa firmę. Pan Wojtek zaprezentował sie jako osoba o bardzo dużej wiedzy teoretycznej i praktycznej przekazując najważniejsze i najpotrzebniejsze inforamcje związane z tematem.
/Gracjan Śliwiński, Tyco Electronics Polska Sp. z o. o., Redukcja kosztów poprzez efektywne zarządzanie częściami zamiennymi/

 

Jestem zadowolony z faktu, że uczestniczyłem w szkoleniu przeprowadzonym przez Państwa firmę. Prowadzący posiadał bardzo dużą wiedzę na temat optymalnego zarządzania zapasami. Żałuję jednak, że szkolenie trwało jedynie jeden dzień, gdyż tematyka jest szeroka, a rozmowy z uczestnikami z innych firm przyniosły wiele nowych pomysłów do wykorzystania w pracy.
/’Maciej Korzeniowski, Kraft Foods Polska Confectionery Production Sp. z o.o., Redukcja kosztów poprzez efektywne zarządzanie częściami zamiennymi/

 

Jestem bardzo usatysfakcjonowany poziomem merytorycznym, sposobem poprowadzenia ćwiczeń praktycznych jak i atmosferą szkolenia. Uzyskałem odpowiedzi na wszystkie pytania, z którymi przyjechałem na szkolenie i jeżeli czas pozwoli, to z przyjemnością wezmę udział w następnym module szkoleniowym.
/Mariusz Ostaszewski, Akzo Nobel Decorative Paints Sp. z o.o., Autonomus Maintenance/

 

Kiedy szukałem firmy konsultingowej w zakresie TPM natrafiłem na WOMA SOLUTION. Już po pierwszej rozmowie z Wojtkiem wiedziałem, że będziemy współpracować i tworzyć TPM w mojej firmie. Mało jest takich ludzi, którzy z taką pasją i ogromnym zaangażowaniem oraz profesjonalizmem podchodzą do tematu TPM. Współpraca z firmą WOMA to prawdziwa przyjemność. Rzadko spotyka się aby teoria i praktyka były jednością – w tym przypadku to podstawa działalności Wojtka i firmy WOMA.
/Łukasz Napierała, Barlinek Inwestycje Sp. z o. o., Cykl szkoleniowy Certyfikowany Praktyk TPM Learning by Doing/

 

Konferencja dostarcza informacji odnośnie kultury technicznej w polskich zakładach produkcyjnych. Uczy i dostarcza istotnych informacji zapobiegających niepowodzeniom wdrożeń TPM. Konferencja znakomicie zorganizowana i prowadzona z najwyższymi walorami prezentera Wojtka Mączyńskiego: własna dynamika, higiena głosu, porządek w konstruowaniu slajdów prezentacji. DZIĘKUJĘ, ŻE JESTEŚCIE!
/Lesław Bojarski, O-I Produkcja Polska S. A., Konferencja TPM EXCELLENCE 2012/

 

Współpracowałem z Wojtkiem przy wdrażaniu 5S w jednej z firm produkcyjnych w branży samochodowej. Pełen profesjonalizm – już po krótkiej rozmowie nie miałem żadnych wątpliwości, że wybrałem odpowiedniego konsultanta. Pasjonat Leanu, doświadczony praktyk, bardzo ciekawie prowadzi szkolenia… Wdrożenie zakończyło się sukcesem. Bardzo polecam współpracę z WoMa Solution.
/Damian Jakubiec, Warsztaty 5S/

 

W czasie organizacji targów easyFairs Maintenance współpracowałem z wieloma ludźmi i organizacjami. W przypadku zarówno firmy WoMa Solution jak i samej osoby Wojtka Mączyńskiego muszę powiedzieć te kilka słów: profesjonalizm, świetna organizacja, wysoki poziom merytoryczny, znajomość problemów ludzi zajmujących się utrzymaniem ruchu. W Jego działaniach nie ma zbędnego marketingu. Wojtek nie obiecuje gruszek na wierzbie – On wie co może zrobić i jak to zrobić – co świadczy o Jego wysokich kwalifikacjach. Z tego też powodu współpraca z Wojtkiem i WoMa Solution to czysta przyjemność. Wojtku – dzięki za całą wiedzę i wszystkie spostrzeżenia – które od Ciebie otrzymałem – ja, organizujący targi utrzymania ruchu, z wykształcenia historyk – za otwarcie oczu na wiele spraw i całą pomoc.
/Karol Miernikiewicz, EasyFairs Poland Sp. z o.o./