O nas

WoMa Solution to najczęściej wybierana firma szkoleniowa oferująca wsparcie w zakresie doradztwa w obszarze systemów zarządzania obsługą techniczną maszyn i urządzeń w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych zgodnie z filozofią TPM.

Założycielem marki i zarazem jej głównym trenerem jest Wojciech Mączyński – Reliability and Maintenance Practitioner – doradca z zakresu TPM, inżynierii utrzymania ruchu, niezawodności i logistyki UR.

Wojtek rozpoczął karierę w wieku 19 lat. Jako inżynier w zespołach Utrzymania Ruchu w polskich przedsiębiorstwach obserwował specyfikę pracy tych działów i coraz śmielej proponował i wprowadzał rozwiązania, mające na celu usprawnienie procesów. Pnąc się po szczeblach kariery, jako manager w dużych korporacjach międzynarodowych testował i wdrażał innowacyjne rozwiązania w obszarze produkcji i utrzymania ruchu. Od 2005 roku tworzy własną markę WoMa Solution i jako trener, konsultant i coach realizuje swoją misję zarażając klientów pasją do poszukiwania coraz to nowszych rozwiązań w obszarze zarządzania służbami utrzymania ruchu i produkcją. W ciągu 10 lat działania WoMa Solution stworzył autorskie programy szkoleniowe, takie jak Certyfikowany Praktyk TPM, Podnoszenie kompetencji technicznych ActionLearnigBlitz, czy Logistyka UR. Pracował dla ponad 200 firm z Europy, Azji i Ameryki Północnej. Jest prelegentem na wielu wiodących konferencjach branżowych.

Pasją Wojtka jest zbieranie nowych doświadczeń i zarażanie innych swoim entuzjazmem. Prywatnie uczy się rysunku, co wykorzystuje przy tworzeniu pierwszego i jedynego w Polsce videobloga o tematyce TPM – Teraz Pokaże Mączyński, uczy się gry na saksofonie, a także biega w maratonach i półmaratonach, a treningowo wszędzie tam, gdzie jest – niezależnie od pory dnia i pogody.

Nasze szkolenia pozwalają uzyskać wymierne korzyści w obszarze utrzymania ruchu. Dotychczasowe osiągnięcia naszych klientów to między innymi: redukcja awaryjności o 40%, pierwszy milion wyprodukowanych wyrobów, wzrost dostępności o 20%, wzrost efektywności techników UR o 50%, wzrost OEE o 10%, redukcja kosztów UR na poziomie 20%. Gwarantujemy wysoką jakość, profesjonalizm oraz sukces we wdrażaniu TPM. Wyniki w obszarze profesjonalnego utrzymania ruchu osiągane przez naszych klientów to najlepsza wizytówka naszej firmy.

W maju 2015 firma WoMa Solution otrzymała nagrodę Brand SUR 2015 w kategorii Doradztwo i Szkolenia przyznawaną przez Forum Media – wydawcę opiniotwórczego magazynu branżowego Służby Utrzymania Ruchu. Nagroda ta jest podsumowaniem naszych dotychczasowych działań, które w procesie weryfikacji naszej firmy przez jury plebiscytu zostały przez Państwa ocenione. Dostawca godny zaufania – to brzmi dumnie!

Rok 2017 przyniósł nam wyróżnienie Certyfikatem Innowacyjnej i Rzetelnej Firmy oraz Euro Firmy Fair Play przyznawanym przez Europejską Grupę Certyfikującą. Certyfikaty CIRF z nadanym tytułem EFFP służą wyróżnianiu polskich firm, które inwestują w kapitał ludzki, wiedzę i społeczną odpowiedzialność w obszarze edukacji, nauki i kultury. Cele te wpisują się w kierunki polityki Unii Europejskiej i są zgodne z jej strategicznymi dokumentami, a firma posiadająca aktualny tytuł EFFP legitymuje się min. 90 % odsetkiem zadowolonych klientów oraz firm z nią współpracujących.

Również w 2017 roku właściciel marki WoMa Solution – Wojciech Mączyński, został odznaczony tytułem Osobowości Roku 2017 przyznawanym w plebiscycie POB – Polski Orzeł Biznesu. Tytuł ten przyznawany jest osobom legitymującym się najwyższymi zasadami etycznymi oraz wybitnymi osiągnięciami i zasługami na rzecz rozwoju swojego przedsiębiorstwa.Zdobywca certyfikatu jest wzorem godnym naśladowania, reprezentuje przedsiębiorstwo nowoczesne, bezpieczne oraz konkurencyjne, posiadające międzynarodowe referencje jakości produktów i świadczonych usług.

W lutym 2019 po raz kolejny (nieprzerwanie od 2015 roku) otrzymaliśmy wyróżnienie certyfikatem Firma Godna Zaufania. Certyfikat przyznawany jest firmom cechującym się dobrą opinią wśród Klientów oraz kontrahentów. Proces certyfikacji opiera się o innowacyjną metodę określania wskaźnika opinii i zaufania przy użyciu nowoczesnych technologii informatycznych. Za nieposzlakowaną opinię, etykę w prowadzeniu działalności biznesowej oraz rzetelne podejście do zobowiązań wobec Klientów i kontrahentów.

Powiedzieli o nas:

Kiedyś, gdy będę już starym człowiekiem siądę przed płonącym kominkiem i opowiem wnukom o cyklu szkoleń prowadzonych przez Wojtka. O pasji z jaką tłumaczył nam tajniki TPM. O energii z jaką wchodził w słowne spory i z nich wychodził rozwiewając wszelkie wątpliwości. O zaangażowaniu z jakim pokazywał życiowe przykłady. Ale to dopiero za jakiś czas. Na razie młody jestem, wnuków nie mam. ;).
/Tomasz Niedbała, PPG Deco Polska Sp. z o. o., Cykl szkoleniowy Certyfikowany Praktyk TPM Learning by Doing/

 

Podczas poszukiwania trenerów w zakresie TPM skontaktowałem się z firmą WoMa Solution, oferującą szkolenie metodą Learning by Doing. Jest to idealna metoda szkoleniowa dla osób, które chcą poznać teorię oraz zasmakować praktyki w zakresie zdobytej wiedzy. Uważam, że pan Mączyński jest trenerem, który może wiele nauczyć i przedstawić wiele ciekawych przykładów.
/Adam Baranowski, CNH Polska Sp. z o. o., Cykl szkoleniowy Certyfikowany Praktyk TPM Learning by Doing/

 

Praktyka i teoria… Trudno to zazwyczaj połączyć razem. Zazwyczaj jedno do drugiego nie pasuje i żyje odrębnym życiem. Ale u Wojtka jest to jedno ciało. Jedno uzupełnia drugie i nie może istnieć osobno. To jest sztuką, którą nie każdy umie okiełznać. Pasja i pełne oddanie idei, to jest to, czym kieruje się w życiu zawodowym i pracy nad zarządzaniem i wdrażaniem narzędzi prowadzących do uzyskania jak najlepszych rezultatów w utrzymaniu maszyn i produkcji w nienagannym stanie. Wymierne korzyści, to jest bonus za pracę razem z Wojtkiem. Polecam szczerze wszystkim zetknięcie się i pracę nad służbami utrzymania ruchu razem ze specjalistą od tych spraw.’,
/Robert Bednarek, Harris Callorific International Sp. z o.o., Szkolenia zamknięte realizowane dla pracowników zakładu/

 

Wojtek to profesjonalista w swoim fachu. Mało jest takich ludzi, którzy do swojej pracy podchodzą z taką pasją i zaangażowaniem. Do tego jest perfekcjonistą. Szkolenia organizowane przez WoMa Solution były jednymi z najlepszych w jakich uczestniczyłem. Teoria nie jest nudna, a ćwiczenia pobudzają człowieka do myślenia. Część praktyczna jest jeszcze lepsza, można nań poznać wszystko na żywym organizmie, zobaczyć co, jak i dlaczego. Gorąco polecam usługi Wojtka – jeśli masz jakiś problem związany z UR, na pewno go rozwiąże.
/Paweł Balcerzak, PPG Deco Polska Sp. z o. o., Cykl szkoleniowy Certyfikowany Praktyk TPM Learning by Doing/

 

Szkolenie miało wymiar merytoryczny i praktyczny – z jednej strony dowiedzieliśmy się o teoretycznych podstawach zarządzania częściami zamiennymi, z drugiej dyskutowaliśmy o typowych problemach i możliwych rozwiązaniach. Na każde pytanie uzyskaliśmy odpowiedź nawet szerzej niż tego oczekiwaliśmy. Praktyka i doświadczenie szły w parze z wiedzą.
/Sławomir Świtek, Tyco Electronics Polska Sp. z o. o., Redukcja kosztów poprzez efektywne zarządzanie częściami zamiennymi/

 

Wojtek to prawdziwy pasjonat TPMu, z bezapelacyjnym doświadczeniem i wiedzą w tej dziedzinie. Szkolenia przez niego prowadzone zawierają wiele użytecznych narzędzi i technik. Polecam szczególnie tym, którzy są zainteresowani wdrożeniem naprawdę efektywnego systemu TPM.
/Sławomir Świtek, Tyco Electronics Polska Sp. z o. o., Szkolenie zamknięte realizowane dla pracowników zakładu/

 

Szkolenie bardzo ciekawe i na pewno przydatne. Wiedza prowadzącego bardzo duża. Nie wiem tylko czy nie lepiej gdyby szkolenie trwało np. 2 dni żeby więcej czasu poświęcić na niektóre aspekty. Ale poza tym wszystko na duży plus.
/’Mariusz Bober, CORRECT K. Błaszczyk i Wspólnicy Spółka Komandytowa, Redukcja kosztów poprzez efektywne zarządzanie częściami zamiennymi/

 

Bardzo się cieszę, że mogłem uczestniczyć w szkoleniu poprowadzonym przez Państwa firmę. Pan Wojtek zaprezentował sie jako osoba o bardzo dużej wiedzy teoretycznej i praktycznej przekazując najważniejsze i najpotrzebniejsze inforamcje związane z tematem.
/Gracjan Śliwiński, Tyco Electronics Polska Sp. z o. o., Redukcja kosztów poprzez efektywne zarządzanie częściami zamiennymi/

 

Jestem zadowolony z faktu, że uczestniczyłem w szkoleniu przeprowadzonym przez Państwa firmę. Prowadzący posiadał bardzo dużą wiedzę na temat optymalnego zarządzania zapasami. Żałuję jednak, że szkolenie trwało jedynie jeden dzień, gdyż tematyka jest szeroka, a rozmowy z uczestnikami z innych firm przyniosły wiele nowych pomysłów do wykorzystania w pracy.
/’Maciej Korzeniowski, Kraft Foods Polska Confectionery Production Sp. z o.o., Redukcja kosztów poprzez efektywne zarządzanie częściami zamiennymi/

 

Jestem bardzo usatysfakcjonowany poziomem merytorycznym, sposobem poprowadzenia ćwiczeń praktycznych jak i atmosferą szkolenia. Uzyskałem odpowiedzi na wszystkie pytania, z którymi przyjechałem na szkolenie i jeżeli czas pozwoli, to z przyjemnością wezmę udział w następnym module szkoleniowym.
/Mariusz Ostaszewski, Akzo Nobel Decorative Paints Sp. z o.o., Autonomus Maintenance/

 

Kiedy szukałem firmy konsultingowej w zakresie TPM natrafiłem na WOMA SOLUTION. Już po pierwszej rozmowie z Wojtkiem wiedziałem, że będziemy współpracować i tworzyć TPM w mojej firmie. Mało jest takich ludzi, którzy z taką pasją i ogromnym zaangażowaniem oraz profesjonalizmem podchodzą do tematu TPM. Współpraca z firmą WOMA to prawdziwa przyjemność. Rzadko spotyka się aby teoria i praktyka były jednością – w tym przypadku to podstawa działalności Wojtka i firmy WOMA.
/Łukasz Napierała, Barlinek Inwestycje Sp. z o. o., Cykl szkoleniowy Certyfikowany Praktyk TPM Learning by Doing/

 

Konferencja dostarcza informacji odnośnie kultury technicznej w polskich zakładach produkcyjnych. Uczy i dostarcza istotnych informacji zapobiegających niepowodzeniom wdrożeń TPM. Konferencja znakomicie zorganizowana i prowadzona z najwyższymi walorami prezentera Wojtka Mączyńskiego: własna dynamika, higiena głosu, porządek w konstruowaniu slajdów prezentacji. DZIĘKUJĘ, ŻE JESTEŚCIE!
/Lesław Bojarski, O-I Produkcja Polska S. A., Konferencja TPM EXCELLENCE 2012/

 

Współpracowałem z Wojtkiem przy wdrażaniu 5S w jednej z firm produkcyjnych w branży samochodowej. Pełen profesjonalizm – już po krótkiej rozmowie nie miałem żadnych wątpliwości, że wybrałem odpowiedniego konsultanta. Pasjonat Leanu, doświadczony praktyk, bardzo ciekawie prowadzi szkolenia… Wdrożenie zakończyło się sukcesem. Bardzo polecam współpracę z WoMa Solution.
/Damian Jakubiec, Warsztaty 5S/

 

W czasie organizacji targów easyFairs Maintenance współpracowałem z wieloma ludźmi i organizacjami. W przypadku zarówno firmy WoMa Solution jak i samej osoby Wojtka Mączyńskiego muszę powiedzieć te kilka słów: profesjonalizm, świetna organizacja, wysoki poziom merytoryczny, znajomość problemów ludzi zajmujących się utrzymaniem ruchu. W Jego działaniach nie ma zbędnego marketingu. Wojtek nie obiecuje gruszek na wierzbie – On wie co może zrobić i jak to zrobić – co świadczy o Jego wysokich kwalifikacjach. Z tego też powodu współpraca z Wojtkiem i WoMa Solution to czysta przyjemność. Wojtku – dzięki za całą wiedzę i wszystkie spostrzeżenia – które od Ciebie otrzymałem – ja, organizujący targi utrzymania ruchu, z wykształcenia historyk – za otwarcie oczu na wiele spraw i całą pomoc.
/Karol Miernikiewicz, EasyFairs Poland Sp. z o.o./